MATERIAŁY - Dowiedz się więcej!

Opowiedz mi o SKLEJCE

Sklejka to materiał kompozytowy – czyli o niejednorodnej strukturze. Oznacza to, że składa się z kilku materiałów: LEPISZCZE (tzw. spoiwo, działające jak klej. Produkt łączący, który odpowiada za spójność, twardość i elastyczność.) + DREWNO. Tak, więc drewniana sklejka to cieniutkie drewniane płaty złączone w jeden, spójny materiał.

Nasze produkty ze sklejki są: naturalne, nielakierowane, o włóknistej strukturze

Do produkcji używamy sklejki BRZOZOWEJ, klasy I.

Dlaczego sklejka ma "dym", a inne produkty nie?

Dzięki naszej metodzie niwelujemy powstały od wypalania wiązki laserowej efekt “dymu” do minimum. Sklejka przez swoją naturalną, szorstką, drewnianą strukturę, nie daje możliwości wytarcia osadu, jak w przypadku np. drewna fornirowanego, które ma gładką i zmatowioną powierzchnię. Dlatego też występowanie drobnych, punktowych przebarwień jest naturalne. To właśnie cały urok tego materiału.

No dobrze, więc co masz na myśli mówiąc DREWNO FORNIROWANE?

Fornir – to cienkie płaty drewna, tak zwana okleina.
Drewno fornirowane – to dwustronnie oklejony materiał, którego rdzeniem jest płyta pliśniowa, wykonana z rozwłóknionej tkanki drzewnej.

Takie połączenie daje nam twardy, wytrzymały i zwarty materiał o pięknej strukturze dowolnego drewna. W naszej ofercie znajdują się: brzoza, wiśnia, orzech, bambus oraz cedr.

Drewno fornirowane jest: gładko szlifowane, półmatowe i lakierowane.

Po wyciągnięciu produktu z drewna fornirowanego spod pokrywy lasera, jest on czyszczony z wszelkiego pyłu, osadu i dymu. Przy większości produktów powierzchnia nie ma wcale lub zawiera niewielkie ilości przebarwień.

To teraz krótko o DREWNIE LITYM

Drewno lite – to prawdziwe, naturalne drewno, wykonane z jednego kawałka. Nie klejone, nie mieszane i nie przekładane innymi materiałami.

Nasze materiały są wykonywane z najwyższej jakości drewna, szlifowanego, olejowanego i matowionego. Posiadamy takie rodzaje jak: klon, wiśnia, olcha, dąb i orzech. 

D5m
D2m

Jakie materiały znajdę na sklepie i czym się różnią?

Wymienimy te, z których korzystamy najczęściej:
Akryl Clear (przeźroczysty)
– alternatywa dla prawdziwego szkła. Doskonała przejrzystość optyczna, trwałość i odporność na promieniowanie UV. Grawerowanie laserowe daje wyraźny, biały obraz.

Akryl Mirror (lustrzany) – ekstrudowane szkło akrylowe o lustrzanej powierzchni. Lżejsze i bardziej odporne na stłuczenia niż normalne szkło. Dostępne w trzech odcieniach: złoto, różowe złoto i srebro.

Akryl Glitter (brokatowy) – wylewane szkło akrylowe, które zostało zmieszane z drobinkami brokatu. Zachowuje intensywność koloru, nie blaknie.

Akryl Frosted (z efektem zamrożenia) – to wytrzymałe wylewane szkło akrylowe o matowej powierzchni i wykończeniu piaskowanym. Szorstkie w dotyku, twarde i wytrzymałe.

Oczywiście istnieje wiele innych odmian szkła akrylowego. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się nieco więcej, nie tylko o akrylu, ale też laminatach, aluminium, czy innych materiałach, serdecznie zapraszamy na naszą wizytówkę: raidolaser.pl lub do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, czy bezpośrednio drogą mailową: kontakt@jollywood.plinfo@raidolaser.pl. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy!

A3mx

Karta produktów

Brak produktów w koszyku.